• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/badilliasireti
  • https://plus.google.com/u/0/107447275380019069089/posts
  • https://twitter.com/badilli_asireti
Takvim
Saat

Anasayfa

Ak Parti Şanlıurfa'da yeni kurulan Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü ilçe teşkilat başkanlarını belirledi.
1967'de Ağrı-Patnosta dünyaya geldi.1984,1989,1999 dönemlerinde Çeşitli Partilerden seçilerek Patnos Belediye Başkanlığı yapmıştır.
Son radyo kaydı programında ne kadar neşeli, ne kadar hevesli olduğunu hep birlikte izleyelim. Programın 2.saatinin ortalarında saatler 18:26 sularında hayata gözlerini canlı yayında yumdu. Vefat ettiği bölüm 1:13:00 konuşması bittiği andan sonra şarkı giriyor şarkı için son jingle'ını giriyor ve malesef hayata gözlerini canlı yayında yumuyor.
Ağrı Patnos Badıllılarının önde gelen isimlerindendir.1964 yılında Ağrı-Patnosta dünyaya...
Bir Badıllı olan Hüseyin Keskin,Aslen Gümüşhane'nin Kelkit İlçesinin Mengüt Köyündendir.Babası Hacı Süleyman Keskindir.1972 yılında Erzincan’da doğan Hüseyin Keskin, ortaokul ve liseyi İstanbul’da tamamladı, ardından Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.
Bugün Harran konukevi olarak kullanılan 450 yıllık tarihi eski urfa evi.Urfanın kurtuluşu sırasında Urfa çetelerinin toplatılar yaptığı bir mekandı.
Şenlikğe Ak Parti Erzincan Millet Vekili Sebahattin KARAKELLE , Gümüşhane Valisi Enver SALİHOĞLU, Kelkit Belediye Başkanı Muammer DURAN,Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım, Gürleyik Köyü Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim DAŞTAN, Yalnızbağ Belediye Başkanı Zihni SÜZEN, Çukurkuyu Belediye Başkanı Adnan DELİKANLIOĞLU, Gürleyik Köyü Sakinleri ve misafirlerin katılımıyla gerçekleşmişti.
Köyün Hepsi Badıllı Aşireti mensubu,Seferberlik Yıllarında(93 Harbi) Badıllıların önemli merkezlerinden biri olan Çimen yaylası Çevresinden Yani Gümüşhane'den,kelkit ilçesinin Mengüt köyünden,Refahiyeden, Kırşehir'in Çiçek Dağı Bozlarevci köyüne ve Mucur İlçesinin Badılı köyüne yerleşmişler.
Şark-ı Anadolu’daki Badıllıların ata yurdu Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinin TAHİR Beldesidir. Erzurum, Kars, Erzincan, Patnos ve Doğu Anadolunun sair yerlerinde yerleşik bulunan Badıllılar buradan dağılmışlar. Bu meseleyi bana nakleden Tahirli Hacı Kerem ÖZTÜRK amucamızdır.
Badıllılarla İlgili Kitap Çalışmasına Katkıda Bulunanlar Listesi ve İletişim Bilgileri... Sizlerinde Desteklerini Bekliyoruz.
 5 


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret122694
Hava Durumu
Anlık
Yarın
35° 39° 25°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.99026.0142
Euro6.82196.8493
Site Haritası
Badıllı Gençlik Platformu