• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/badilliasireti
  • https://plus.google.com/u/0/107447275380019069089/posts
  • https://twitter.com/badilli_asireti
Takvim
Saat

Anasayfa

Patnos Badıllılarından Burhan Varol kendini kan davalarının sona ermesine adadı.Patnostaki Badıllıların(Memeni) Önde gelen Büyüklerinden Burhan Varol bu güne kadar bölgesindeki tüm kan davalarını barış ile sonuçlandırmayı başardı.
Badıllı Aşireti Şanlıurfa Gençlik Buluşmalarının 5.si Şanlıurfa Merkeze Bağlı Büyük Salkım Köyünde yapılacak.20 Nisan pazar günü Saat 13.00 da.
Urfadaki Badillilarla daha yakindan tanişmak,diyaloglarimizi artirmak,Badilli aşiretinin birlik ve beraberliği adina İstanbuldan Urfaya geldiler.Bizde Urfa Badıllılari adina kendilerine tesekur ediyoruz
Badıllı Aşireti Şanlıurfa Gençlik Platformu Tarafından gençlik Buluşmaları devam ediyor.4.Buluşma karaköprüde yapıldı.
Badıllılar Suriyenin Zebedani bölgesinden gelmişlerdir... Badıllılar Süriye'ye Irak'tan,Irak'ada İran'dan gelmişler.İranın Ötesi Dağistan... Badıllıların bir kısmı Kürtçe ,bir kısmı Türkçe konuşmaktalar.Dvmı için mektupları okuyunuz...
Aralarında Abdulkadir Badıllı Ağabey'inde bulunduğu Üstadın yaşayan talebelerinden son dönemdeki olaylara karşı ortak açıklma yapıldı.
Eğer beddua ettiğin kimseye mustahak değilse sana döner. Ben kendisine acıyorum. Evvela kalkıp kimseye beddua etmeyin diyor ama bu defa kalkıp kendisi beddua ediyor'' ifadelerine yer verdi.
Badıllı aşireti web sitemize vereceginiz reklamların geliri Badıllı Aşireti Kitap Projesinde Kullanılacaktir.Hem Reklamınızı Yapın Hem Badıllı Aşireti Kitap Çalışmasına Katkıda Bulunun.
Kürtçe, Arapça, Ermenice, Lazca, Gürcüce, Çerkezce isimler genelgelerle ya da yerel yönetimler ile valilik tasarrufu ile değiştirildi.Bunun sonucu olarak bölgede ismi değiştirilmeyen nerdeyse bir dönümlük bir toprak parçası bile kalmadı.
Irak'ın kuzeyinde bulunan Musul şehrinin Valisi Esil el Nuceyfi’ye Badıllıların Bölücek(Tesxrap)Köyünde Şanlıurfa’nın yöresel lezzetlerinden ikram edildi.
 3 


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret122694
Hava Durumu
Anlık
Yarın
35° 39° 25°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.99026.0142
Euro6.82196.8493
Site Haritası
Badıllı Gençlik Platformu