• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/badilliasireti
  • https://plus.google.com/u/0/107447275380019069089/posts
  • https://twitter.com/badilli_asireti
Takvim
Saat

Anasayfa

27 Nisan Pazar günü Büyük Salkım Köyünde 5.Badıllı Gençlik Buluşmaları yapıldı.Buluşmayla ilgili tüm detaylar ve fotoğrafları web sitemizde bulabilirisniz.
Mehmet Ali Aslan Tarafından 1966 yılında çıkartılan Yeni Akış Dergisinde Av.Kemal Badıllı'nın Kürtçe '' ŞIVAN RA'' isimli şiirini yayınlıyoruz.
Erzincan Badıllılarından olan Sayın Binali Yıldırım,Erzincan’ın Refahiye ilçesinin Bir Badıllı Köyü olan Kayı köyünde 1955 yılında doğan Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu ve daha sonra aynı bölümde yüksek lisans eğitimini gerçekleştirdi. Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Türkiye’nin en eski tersanelerinden Camialtı Tersanesi’nde çeşitli kademelerde mühendislik ve yöneticilik görevleri aldı.
20 NİSANDA YAPILMASI PLANLANAN 5.BADILLI AŞİRETİ ŞANLIURFA GENÇLİK BULUŞMALARI SINAVLAR NEDENİYLE BİR HAFTA İLERİYE ALINMIŞTIR (27 NİSAN 2014 PAZAR GÜNÜ SAAT 13:00' DA BÜYÜK SALKIM KÖYÜNDE BULUŞMA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.)
Urfamızın kurtuluşunun 94.yılında bu onurlu ve gururlu mücadeleyi kazanma sevincini bize yaşatan tüm Urfa aşiretlerine ve Badıllı aşiretine...
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdullah Yeğin, Mehmet Fırıncı, Abdülkadir Badıllı ve Barla Platformu Başkanı Said Yüce, TRT Haber'de vefatının 54. yılı münasebetiyle düzenlenen programda Said Nursi'nin bilinmeyenlerini anlattı.
Said-i Nursi’nin Medresettüzehra Üniversitesinin hep hükümet tarafından yapılmasını istediğini söyleyen Abdulkadir Badıllı ‘‘Üstad Sultan Abdulhamit’e gitmiş ama Abdulhamit’in paşaları Üstad’ı görüştürmemişler. Sonra Sultan Reşad ile görüştü...
Çalışma ve sosyal güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik,Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi Abdulkadir Badıılı Ağabeyi ve Badıllı Aşireti...
Yeni Akit'ten Mehmet Özmen'e konuşan Badıllı ağabey,Fethullah Gülen'e Risale-i Nur'un sadeleştirilmemesi konusunda tekrar seslendi.
Mevlana Halid Bağdadi’den kalan ve Bediüzzaman’a hediye olarak verilen cübbenin 1980 yılından önce Tahir-i Mutlu Ağabey’in, Üstad’ı rüyasında görmesi ve Üstad’ın bu cübbeyi Fethullah Gülen’e ver, demesi ve Tahir Ağabey’inde cübbeyi vermesi.” şeklinde haberler dolaşmaktadır. Peki bu doğru mu?
 2 


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret122694
Hava Durumu
Anlık
Yarın
35° 39° 25°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.99026.0142
Euro6.82196.8493
Site Haritası
Badıllı Gençlik Platformu