• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/badilliasireti
  • https://plus.google.com/u/0/107447275380019069089/posts
  • https://twitter.com/badilli_asireti
Takvim
Saat
2. DARBE İDDİASINA BADILLI AŞİRETİN’DEN SERT TEPKİ HACI OSMAN BADILLI: “AŞİRETLER ŞEREFLİ İNSANLARDIR”2. DARBE İDDİASINA BADILLI AŞİRETİN’DEN SERT TEPKİ

HACI OSMAN BADILLI: “AŞİRETLER ŞEREFLİ İNSANLARDIR”

 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından 2. kalkışmanın Güneydoğu'dan başlatılacağı ve İngilizlerin bölgedeki aşiretlerin borçlarını ödediği şeklindeki iddialara bir tepkide Şanlıurfa’dan geldi. Badıllı aşiretinin kanaat önderi  Hacı Osman Badıllı iddiaları sert bir dille yalanlayarak; Aşiretlerin bayrağını, vatanını ve namusunu satamayacağını söyledi.

 2. Darbe girişiminin Güneydoğu’dan başlayacağı yönünde iddialarda bulunan emekli asker Hasan Atilla Uğur’un açıklamalarına Badıllı aşiretinin önde gelen ismi 95 yaşındaki Osman Badıllı’dan sert tepki geldi.

 Aşiretlerin bayrağını, vatanını ve namusunu satamayacağını söyleyen 95. Yaşındaki Osman Dede,

“Aşiretler olarak Fransızların Urfa’yı işgal ettiği dönemde nasıl ihanet etmedik ise şimdi de ihanet etmeyiz” dedi.

 Şanlıurfa’nın kurtuluş dönemindeki bir olayı da anlatan Osman Badıllı, “Fransız komutanlar Şanlıurfa’ya gelerek Ağızhan köyünde amcam Sait Badıllı’nın yanına geldi.  Kendileri ile mücadeleye girmemelerini kendilerini komutan yapacaklarını ve iradeyi kendilerine teslim edeceklerini söyledi.  Buna rağmen amcam Sait Badıllı kanının son damlasına kadar işgalcilerle mücadele edeceğini söyledi” diye konuştu.

 Osman Dede şunları söyledi: “Aşiretler iffetlidir. Şereflidir. Aşiretler böyle bir şerefsizlik yapmazlar. Bu devlet bizim sembolümüzdür.  Şerefimizdir. Namusumuzdur. İnsan olan namusuna, şerefine ihanet yapar mı?  15 Temmuz darbe girişimini kim teşebbüs etmişse Allah onların belasını versin. Kim bu hükümeti ve devleti yıkmak istemişse namussuzdur. Devletimiz, hükümetimiz sağlamdır. Her şeyimiz yerindedir. Biz devletimize, hükümetimize bağlıyız. Aşiretlerin hiç biri para almaz. İnsan namusuna ihanet yapar mı? Devlet bizim sembolümüz ve namusumuzdur. Bu ihaneti yapan kendi namusuna da ihanet etmiştir. Doğu ve Güneydoğu’da ki bütün aşiretler böyle bir işe girişmezler. Yalan, iftiradır.  Biz imanlıyız. Biz dindarız” 
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
6919 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret122694
Hava Durumu
Anlık
Yarın
35° 39° 25°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.99026.0142
Euro6.82196.8493
Site Haritası
Badıllı Gençlik Platformu